RS1000 / RSH1000 KAMARA TİP FIRIN (5147)

Marka : REFSAN
Fiyat : $0.00  + KDV
KDV Dahil : $0.00

 

RS1.000 SERAMİK FIRINI / CERAMIC KILN

Türkiye de elektriğin ne kadar pahalı olduğunu biliyoruz. Bu yüzden hem izolasyon hem de dijital olarak Türkiye için bir fırın ürettik. İTHAL üreticilerin düşünemediği kadar mükemmel bir ürün.

*Türkiye Elektrik Kurumunun uygulamasına göre gece saat 22:00 - 08:00 arasında ucuz tarifeye geçer. Peki siz bu saatte fırın otomatik çalışsın istemez misiniz? *Fırın çalıştıktan sonra 100 °C ye 1 saatte yavaş yavaş çıksın, 100 °C de 30 dak. beklesin hem de kurutma yapsın diye adım adım çıkmak istemez misiniz?

*Gece 2 de elektrikler kesildi. Saat 3 de geldi. Otomatik kaldığı yerden devam etsin istemez misiniz?

*Gece 2 de elektrik gitti ve 3 de geldi. Fırının başına geldiniz. Acaba ürünler pişti mi pişmedi mi? Saat 2 de kaç derece 4 de kaç derece idi. Rapor ekranı ile bu durumları görmek istemez misiniz? 800 °C de pişen ürün daha sonra sır pişirimine girince atamadığı gazları atacak ve sır da fısırtılar oluşacaktır. Nedeni budur. Bunu engellemek için bu rapor size lazım değil mi? Son 8 yakımı bu şekilde görmek istemez misiniz?

*Adım adım çıkan bir dijitale sahipsiniz. Ama her seferinde program mı gireceksiniz? 5 ayrı program yapıp bundan sonraki sefer de sadece 1. program çalış demek istemez misiniz?

Çini & Seramik için 1. pişirim Bisküvi pişirimi, 2. pişirim Sır pişirimi, 3. pişirim Serigrafi pişirimi diye ayarlı olsun istemez misiniz?

* Dijital üzerinde bu program kaç adım şu anda Kalan Zaman ne kadar gibi tüm bilgileri ekranda görmek istemez misiniz?

*Dünyanın en iyi rezistans teli olan KANTHAL markası takılı olmasına ne dersiniz?

*Dünyanın en iyi izolasyon tuğlası 1430 °C JM26 olsun istemez misiniz? Ki Avrupalı üreticiler 1340 °C tuğla kullanıp bu fırın 1340 °C der iken daha iyi bir izolasyona sahip olmak istemez misiniz? Bu da elektrik sarfiyatınızı azaltacaktır.

* 25 yıllık bu konuda deneyimi olan ve ekibi bu onuda profesyonel olan ve özellikle satış sonrası hizmetleri ile kendini kanıtlamış olan bir firmayla çalışmak istemez misiniz?

* Türkiye'nin en büyük Seramik Fırın üreticisi olan REF-SAN Kalitesi ile bunlara sahip olmanızda size engel ne?

Kullanıldığı Sektörler : Porselen (1300 °C)- Seramik (1050 °C) - Çini (930 °C) - Altın Yaldız (580 °C) - Isıl İşlem (1000 °C) - Tavlama...

RS Collection Modelimiz, Sınıfında Dünyanın En Az Elektrik Tüketen Modelidir.

RS1.000 KAMARA TİP FIRIN

İç Ölçüleri : 90*110*100 cm

Besleme : 380 V. (Sanayi Elektriği).

Fırın Gücü : 35 - 57 KW.

İzolasyon içeriği: 1430°C Thermal Ceramics Marka Avrupa Tuğla JM26 + BORD Plaka. ( Basic Model : Fiber)

Tavan kısmı Tuğla ve Kubbe şeklindedir.( Basic Modelde : Fiberli)

Şase Boya : Elektrostatik toz boya. (200ºC de özel olarak pişirilmektedir).

Tavan saçı Özel lazer kesim havalandırmalı

Rezistans: KANTHAL A1 (1400ºC). Isıtma Yüzeyi : 5 yönden ısıtmalı.

Elektrik Sistemi : SSR Elektrik Sistemi. ( Basic Model : Kontaktör Sistemi)

Kontrol Sistemi : RF850 Programatör Dijital. RF850 Programatör Dijital Özellikleri : 5 Program + 15 set. Ekran üzerinde; Tarih, Zaman, Kullanılan Program ve Toplam Adım Sayısı, Çalışırken O anki Adım, Ayarlanan Adımın Set Değeri, O set Değerine Ayarlanan Zaman, Start/ Stop Durumu, O anki Sıcaklık ve Programın Bitmesine kadarki Kalan Zaman aynı anda görülebilmektedir. Elektrik kesintilerinde otomatik kendini devreye alır. Son 8 yakımın 2 dakikalık zaman dilimindeki sıcaklığını rapor olarak görebilirsiniz. Nerelerde hangi zamanda ve hangi sıcaklıkta ne olmuş görebilirsiniz. Güvenlik açısından Kapı asma kilit ile kilitlenebilir.

Sıcaklık ölçümü: K Tipi NiCr-Ni 25-1200ºC. ( S Tipi : 25 - 1300°C)

Soğutma Sistemi : Fırın soğuma sistemi serbest soğumadır.

Baca manuel el ile.

Tekerlek : Mevcut.

Standart Raf Ölçüsü : 40x50 cm. (Tabana 4 raf konulur ve Üste doğru dizilim yapılır.)

Garanti Süresi : 2 Yıl + 10 Yıl Servis Garantisi

TSE ve CE Standartlarına uygunluk Belgeli

AKSESUARLAR-OPSİYONEL

Fırın Rafı : 400x500x15mm. Kordiyerit

Mesnet ( Raf Ayağı) : Boy : 50 mm, 1200ºC.

NOT: Fırının konulacağı yere kadar geçeceği kapı, merdiven gibi sorun yaratabilecek unsurlar önceden bilinmeli ve göz ününe alınmalıdır. Fırının çalıştırılacağı yerdeki elektrik bağlantıları hazır olmalı ve fırının gücünü kaldırabilir olmalıdır.