ENGLISH
TCMM Döviz Bilgileri
Dolar 2.42 TL Euro 2.74 TL
Haberler Önceki Sonraki
Ürünler
 Seramik - Cam Füzyon Fırınları ve Ekipmanları  Vitrifiye Fırınları  Isıl İşlem - Tavlama - Sinterleme Fırınları  Gazlı Fırınlar  Altın Yaldız Fırınları  Ramat Fırınları  Tünel Fırınlar  Kurutma Fırınları / Etüv (0-300 C)  Makinalar ve Ekipmanları  Shimpo Ürünler ( Türkiye Distribütörü)  Kumlama Kabini  Sarf Malzemeler  Cam Füzyon Atölyesi Malzemeleri  Baskı Atölyesi Malzemeleri  Serigrafi Atölyesi Malz.  Resim - Heykel Atölyesi  Ebru Atölyesi Malzemeleri  Diğer Ürünler  Promosyon Ürünleri  İkinci El Ürünler
Refsan İzolasyon Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

1992 yılında kurulan firmamız, 1995 yılında REF-SAN İzolasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. adını almıştır. 

Esk. Yolu 10. Km. Kütahya adresinde faaliyet gösteren firmamız 6.000 m2 Kapalı ve 10.000 m2 açık olmak üzere 16.000 m2 alanda faaliyet göstermektedir.

20-1300 C arasında çalışan Endüstriyel Sanayi Fırınları üretimiyle öne çıkan firmamız ayrıca Seramik, Cam Füzyon Sektörünün diğer Makinaları üzerine de üretimlerini sürdürmektedir.

Üretimlerimiz de lazer kesim teknolojisi kullanılmakta ve Boya olarak 200 C de pişirilen  Elektrostatik toz boya teknolojisi kullanılmaktadır.

2006 yılında firmamız, Türkiye´nin İLK ve TEK Seramik Makina Marketini kurmuş ve halen de bu konuda çalışmalar devam etmektedir.

2008 yılında Kıbrıs şubesini açmıştır. 

2011 yılında Beşiktaş / İstanbul şubesini açmıştır.

2010 yılında Almanya fuarında 8 ülkeye temsilcilik vermiştir.

Her yıl Sektör fuarlarına katılan firmamız bu konudaki gelişimini devam ettirmekdir.

EBK ( Eskişehir - Bilecik - Kütahya ) Seramik İş Kümesi Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olan firmamız Seramik makina Üreticileri Grup Başkanlığı görevini sürdürmüş ve yurtdışından gelen makinalara karşı Türk İmalatını savunmuştur.

2011 yılında KOSGEB Kobi Proje Destek Projesi ile Kütahya da İlk Proje sunan ve tamamlayan firmamız, REF-SAN ART Sanat Merkezi ile Kütahya daki İlk kez Çini üstatlarının eserlerinin toplandığı, Sanatsal Seramiğin, Çini Seramik Makinalarının sergilendiği bir teşhir yeri olmuş, Seramik ve Cam üzerine farklı aktivitelerin de yapıldığı bir merkez olmuştur.

Türkiye de hemen hemen bütün Üniversitelerin, Halk Eğitim Merkezlerinin, Belediyelerin, Rehabilitasyon Merkezlerinin, Özel Okulların başta olmak üzere Komple Çini, Seramik, Cam Füzyon, Altın Yaldız Atölyelerini kuran firmamız bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir. 

Gökhan KARAASLAN
Şirket Müdürü

Sermayesi : 300.000 TL.

Tic. Sicil No : 4336

Bağlı Kuruluş : Kütahya Ticaret Odası